19 Haziran 2014 Perşembe

bizim gibi çocuklar - 2


Biz kötü çocuklar, yani uyuşturucu kullanan çevrenizde ve çocuklarınızın yanında görmek istemediğiniz; sorunlu çocuklar hakkında açıklamalar yapmak zorundayım galiba, çünkü hala can sıkıcı sorular soruyorsunuz.
Şimdi efendim, biz bir zamanlar çocuktuk sizin çocuklarınıza benziyorduk. Tabi ki aynı değil, sizin çocuklarınız muhakkak ki masum çocuklardır. Tabi ki biz o zaman da masum değildik. O zamandan belliydi, bizim ne olacağımız şeytan gibi veletlerdik.
Bir kere sizin de tahmin ettiğiniz gibi hepimiz aynı sınıftaydık, homo sapiens olduğumuzu sanmanız için bizde okula gidiyor gibi görünüyorduk. Ama çok farklıydık, bir kere istiklal marşı yerine the wall çalıyorduk, teneffüsler de derse giriyorduk, derslerde teneffüse çıkıyorduk, tuvalette sigara içiyor, uhu kokluyor, evdeki minyatür içki şişelerini boşaltıyorduk.
Karıncalarımızın bile kafası o kadar iyiydi ki, işin kolayını bulmuş yuvalarına kul küf ve köpük taşıyor, ağustos böcekleri ise kokain çekiyordu.
Bizde hayvanlarla oynuyorduk. Köpeklere punk tıraşı yapıyor, balıkları kalsiyum sindoz bardaklarına atıyor sineklere kanatları olmadan havada kalma dersleri veriyorduk. Hiç akineton içmiş kedi gördünüz mü? Biz yapardık, miyavlamayı bile unuturlardı.
Evcilik oynardık ama daha çok sokakçılık denebilirdi.

Hadi oyun oynayalım sen anne ol ben baba.
Olmaz, sen torbacı ol ben narkotik.
Peki, hadi şimdi sen beni imzalıya getir.

Oyuncaklarımız vardı; tahta uçlu enjektörler, oyuncak çakmaklar, plastik kasıklar eroin yerine de morfin bulamadığımız için sadece asit anhidirit kullanırdık. Erken yatmazdık, süt içmezdik, kutu kutu bebe aspirini çakardık. Konuşmaya da yürümeye de çok erken başladık ve ne sustuk ne de durduk. Torbacı peşinde koşmaktan yaşlanmaya bile fırsatımız olmadı.

O zaman da polisten korkmazdık
Şimdi yeni nesile bakıyorum da biz nerde onlar nerde ve nerde bizim zamanımızdaki mallar. Biz işimizi biliyorduk, hacı hüsrev ekolüne mensuptuk, uyanıktık. Şimdiki keşler ve cankiler çok cibilliyetsizler, dikkatsizler, işin bokunu çıkarıyorlar. Sırası gelmişken onlara da bir iki çift laf edeyim bari.

Şu aralar Türkiye’de canki olacağına sığır çobanı ol. Eroine verecek parayı body buildinge, aerobiğe, stepe ver. Doğrudan git bölücü örgüte; ya katıl ya diğerleriyle chat ilan et.

Sabahları portakal suyu içip koşuya çık. Eroine yakalanırsan esrar sandığını söyle, esrarla yakalanırsan kına ayaklarına yat. Limon tuzu bulunursa hamile olduğunu iddia et.

Damarlarına dikkat et. İş başında yakalanırsan sus ve itaat et. Krize girdiğinde çevreni tahatsız et. Susma sustukça dışlanacaksın. Bir başka cankiye veya bir takım medyaya güvenme okumayı bırakma.

Canki bir kız varmış, sağlıklı bir çocukla arkadaş olmuş, onunla hem yatmış hem de kendi iğnesiyle iğne yapmış, kız hepatitmiş çocuğa bulaştırmış, sonra çocuğun ablası çöpü karıştırırken kızın iğnesi eline batmış, abla da hepatit olmuş vs. vs. gibi hikayeler uydurup milletin kafasını karıştırma.

Joint bulamazsan da tütün sar yeteneklerin körelmesin.
Arkadaşlarından çalma. Overdoze’a girme. Polise yakalanma, yakalanırsan da ser ver sır verme. Devletten hayır bekleme. Tıptan hiçbirşey bekleme.

Ölmemizi beklediklerini unutma. İstediğim zaman bırakırım deme, bırakabilirsen bırak. Bizde senin gibiydik sende bizim gibi olacaksın. Vaktin varken aşık ol. Rock barlara gitme. Bizim yüzümüzden bar sahiplerinin başı derde giriyormuş… ocakbaşına git.

Reha muhtar programına çıkmai tedaviye yardım edeceklerini söyleyip karnını bile doyurmuyorlar. Ne kadar temiz olursan ol. Cankisin sen. Canki kalacaksın, debelenme. Sağlıklı insanlarla konuşma, sadece acıma duygularını uyandırırsın, düşünüp kaygı duymalarını bekleme.

Radial arterinden (ön kolun iç yanındaki damar)iğne yapma şişiyor. Altın vuruş yapacaksan kimseye zarar vermeden bir otel odasında karşıla ölümü

-Kanat Güner