Aynı isimlerden sıkılanlar için 5 yeni isim ve şarkı!

 Türkçe Rap'in 20 kişi arasında dönen bir endüstri olmadığını biliyoruz, piyasa dinleyicilerinin ortak sorunu olan ön yargı yüzünden üst kademeye çıkamayan, kendisini dinlettiremeyen bir çok genç isim var.

 Sadece ön yargı değil aynı zamanda platformsuzluk da buna sayılabilir tabi (bir dönem YOSözlük'ten yükselen sesler sonucu yeni isimleri de Hiphoplife'ta görmüştük, şimdi yine ortalıkta yok bir şey tabi ki, profesyönel bir gaz alma olarak düşünebiliriz o durumu)

 Her neyse, Türkçe Rap'te paf takımlar seviyesindeki isimlerden 5 adet şarkı paylaşacağım, Lirikal olarak bir messi performansı göremeyeceğinizi ve bu arkadaşların yeni yeni ısınmaya başladığını göz önünde bulundurmanızı da rica ediyorum (tabii bazıları eski ve arkalarda kalmış şarkılar)

 JoJo - Bilinç Altı

 Güneydoğu'nun wonderkid'i gözümde, aynı zamanda Kürtçe olarak da şarkılar yapmakta, şarkılarında hem Kürtçe'yi hem Türkçe'yi kullanıyor (Bkz. Keka Lex)


Eal F Skillz - Extraordinary Rappa (Snr Rmx)

   Eal F. Skillz'i 2008'de çıkardığı Ben de Varım albümüyle duymuştum, bu şarkının orjinali oradaydı aslında, ancak albüm hiç bir yerde yok, albümün orjinaline sahip olan bana bir şekilde ulaşırsa minettar olurum

Raptetik - Paradox - Santi - Loco - Lyricalist - Adonis - Kudret - Fünye - Nakris - Nikotil


Parça hakkında hiç bir bilgi geçmiyor internette, bir süredir youtube favorilerim arasında duruyor

Tutsak & Tasfir - Bayat Yörünge

  Bunlar da Ankara'nın wonderkidleri, 2012 yılında çıkan Bayat Yörünge albümünden Gangbang parçasını da öneririm

Rapzan Belâgat - Özgürlük Peşindeyim